Acest job este mai vechi de 40 de zile...
3

aplicanti

Full-time Receptioner Pensiune 3 ***

la Pensiune Varadia in Oradea

CANDIDATUL IDEAL:
Proactiv, responsabil, cu experienta minim 1 an in receptie hotel.
• Studii medii liceu teoretic;
• Buna comunicare interpersonala si relationala;
• Cunostinte medii-avansate a cel putin doua limbi straine de circulatie;
• Cunostinte medii-avansate de operare pe calculator;
• Notiuni de operare casa de marcat si POS;
• Initiativa si buna conlucrare in echipa;
• Adaptarea la un program flexibil si prelungit.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Sarcini specifice activitatii de receptie pensiune, rezervari, incasari, alocare camere, supravegherea circulaţiei persoanelor în hotel, prin identificarea clienţilor, a vizitatorilor şi a celor care nu fac parte din aceste două categorii, pentru a asigura securitatea clienţilor mai ales prin interzicerea accesului străinilor în zona spaţiilor de cazare
Efectuarea serviciilor suplimentare specifice sectorului de recepţie: furnizarea de informaţii, transmiterea de mesaje,
Sortarea şi distribuirea coresponedenţei,
Rezervarea de mese la restaurante, de bilete la mijloacele de transport în comun, etc.

« Vizualizeaza cele mai recente anunturi
Este acest job fals? Raporteaza job!
Recomanda unui prieten
Publicat la data de 16-05-2013
Vizualizari: 927